Saç mezoterapisi

Saçların sağlıklı olması saç köklerinin sağlıklı olmasına bağlıdır. Saç köklerinin sağlıklı olması da saçlı derinin kan dolaşımının sağlıklı olmasına ve saç köklerini ne kadar besleyebildiğine bağlıdır.

Saç mezoterapisi, saç köklerine destek olmak için saçlı derinin orta tabakasına besleyici vitaminlerin, aminoasitlerin, anti-oksidanların, proteinlerin, kan dolaşımını artıran maddelerin enjekte edilmesidir ve dökülmenin devam ettiği dönemde dökülen saçları güçlendirmek için yapılır. Bu amaçla hazır saç mezoterapisi kokteylleri kullanılabildiği gibi, hastanın ihtiyacına göre bazı uygun vitamin, antioksidan ve eser elementlerin karıştırılması ile doktor kendi kokteylini de hazırlayabilir. Günümüzde artık genellikle hazır mezoterapi ürünleri kullanılmaktadır. Bu ürünlerin içeriğinde saç köklerinin ihtiyacı olan tüm maddeler bulunmaktadır.

Bu uygulama, dökülme olan tüm bölgeye mezoterapi kokteylinin enjekte edilmesi şeklinde yapılır. Bu çok sayıda enjeksiyon hastanın canını yakmaz, çünkü çok ince iğnelerle yapılmaktadır. Hastalar bu şekilde çok sayıda enjeksiyonu rahatça tolore edebilmektedirler.

Saç mezoterapisi, genellikle hastadaki dökülme miktarına göre haftada 1 yada 2 defa yapılır. Saç PRP'si yada saçlı bölgeye yapılan botox uygulamaları ile kombine edilebilir. Thermoterapiden sonra uygulanabilir. Thermoterapide saçlı bölgeye ozonlanmış buhar yardımı ile dolaşımı artırıcı ilaçlar yedirilir, saçlı derinin gözenekleri açılır; peşinden saç mezoterapisi uygulanabilir.

Saç mezoterapisi genellikle 8-12 seans yapılmaktadır. İlk 4 seans haftalık, sonraki dört seans 2 haftada bir uygulanır. Daha sonra ihtiyaca göre ayda bir dört uygulama daha yapılır. Tüm uygulama 3-7 ay sürer. İlk uygulamalarda saçlar seyrek olduğundan daha kolay yapılırken gitgide saçlar sıklaşmaya başlar ve sonraki seanslar uygulayıcı için daha zor olmaya başlar; saçların güçlenip sıklaştığı rahatlıkla farkedilir.

Saç sıklığı yeteri kadar artıp saç yoğunluğu tatmin edici bir seviyeye gelince uygulama bitirilir.

Hastalar şunu bilmelidir; saç mezoterapisi yeni saç çıkarmaz. Dökülmekte olan saçların köklerini sağlamlaştırır, zayıf saç köklerini besler ve zayıf saçların kalınlaşmasını sağlar..

Mezoterapi uygulaması sonrası o gece saçların yıkanmaması gerekir. Bir çok noktadan enjeksiyon yapıldığından, kullanılan iğnler çok ince olmasına rağmen bir çok noktadan enjeksiyon yapılmaktadır. Bu iğne yapılan yerlerin tam iyileşip kapanması için o gece saçlar yıkanmamalıdır. Ertesi sabah saçınızı yıkayabilirsiniz.

Saç mezoterapisi, direkt saç köklerini hedef alan, saç köklerini besleyici maddelerin direkt saç köklerine enjekte edildiği, net sonuç veren, narkoz yada hastane şartları gerektirmeyen, düşük maliyetli bir uygulamadır. Henüz saç ekimi gerekmeyen, saç dökülmesi devam eden, saçları seyrekleşmeye başlamış hastalar için uygun bir tedavidir. Saç dökülmesi yavaşlar, zayıf saçlar güçlenir, sıklaşır.

Bu konuda hemen, şu an doktorunuza canlı ve görüntülü olarak danışabilirsiniz. Siteye girdiğiniz cihazda (bilgisayar, tablet, telefon) Skype programı kurulu ise yukarıdaki resime (linke) tıklayarak Op. Dr. Oytun İdil ile görüntülü görüşebilirsiniz.. Web sitemize akıllı telefonunuzdan ulaşıyorsanız aşağıdaki resme (linke) tıklayarak hemen, şu an Dr. Oytun İdil'i telefondan arayabilirsiniz..

İdil Hair Transplant