Botulinum toksin uygulamaları saç ekiminde destek olarak uygulanmaktadır.

Botulinum toksin uygulamaları, ciltteki kan damarlarını ve bu damarları çevreleyen mimik kaslarını gevşettiği, ve bu sayede kafa derisinin kan dolaşımını artırdığı için saç ekimi ile kombine uygulanabilir. Burada amaç kafa derisinin kan dolaşımını artırarak ekilen saç köklerinin daha sağlıklı tutmasını sağlamaktır.

Ekimden önce kafa derisine ve ense bölgesine yüksek doz botulinum toksin preperatı enjekte edilir. Bu uygulama için çabuk etki eden botulinum toksin preperatlarını kullanıyoruz. Bu botulinum toksin ürünleri hızlı etki eder ve 1 gün içinde etkisini gösterir fakat etkileri 2-3 ay gibi kısa sürer. Burada bizim için hızlı etki etmeleri önemli olduğundan bu ürünleri tercih ediyoruz. Saç köklerinin tutması için en önemli dönem ilk haftadır. Bu yüzden hızlı etki eden ama etkisi diğer botulinum toksinlere göre kısa süren ürünlerin etki süresinin uzunluğu önemli değildir.

Botulinum toksin enjeksiyonunun saç ekimi ile kombine uygulanması, saç köklerinin ekimden hemen sonra tutması için destek bir tedavidir. İleride tekrarlanması gerekmez.

Bu konuda hemen, şu an doktorunuza canlı ve görüntülü olarak danışabilirsiniz. Siteye girdiğiniz cihazda (bilgisayar, tablet, telefon) Skype programı kurulu ise yukarıdaki resime (linke) tıklayarak Op. Dr. Oytun İdil ile görüntülü görüşebilirsiniz.. Web sitemize akıllı telefonunuzdan ulaşıyorsanız aşağıdaki resme (linke) tıklayarak hemen, şu an Dr. Oytun İdil'i telefondan arayabilirsiniz..

İdil Hair Transplant