Günün modasına göre bazen favori ekimi de talep edilmektedir.

Bazen hastada sakal, bıyık gibi belli yerlerde kıl yoğunluğu az olur, bazı bölgelerde eksiklik olur. Bıyıkların sakalla birleştiği kısımlar, favori bölgeleri buna örnektir. Hasta eğer sakal uzatmak yada favori uzatmak isterse buralardaki eksiklikler ortaya çıkar.

Eğer favori bırakmak isteyen kişinin favori bölgesinde kıl yoğunluğu az ise bu kısmı sakal bölgesine bağlayacak şekilde ekim yapılabilir.

Ekimin özellikleri ve takibi sakal-bıyık ekimi ile aynıdır. Aynı şekilde ekilecek kök sayısı ve ekim yapılacak alanın sınırları belirlenir.

Kökler, ekim yapılacak alanın özelliklerine göre (kalınlık, renk) seçilir, enseden klasik kök alınan donör sahadan FUE yöntemi ile alınır. Soğuk ortamda muhafaza edilir. Kanallar açıldıktan sonra favori bölgesine uygun eğimde ekim yapılır.

Ekilen kök sayısı saç ekimindekinden az olduğundan ekim işlemi çok üzün sürmez.

Ekimden sonra hastaya ekim ile ilgili operasyon notu, istirahat raporu, ekimden sonra dikkat etmesi gerekenlerin yazılı olduğu bir broşür, kullanması önerilen ilaçlar, serumlar ve şampuanların bulunduğu bir paket verilir. Bu ürünlerin kullanımı tek tek hastaya öğretilir. Bu ürünlerin kullanımı hastaya verdiğimiz broşürde de ayrıntılı bir şekilde yazmaktadır.

Ekimden 2 gün sonra hasta kontrole gelir ve ekim bölgesinin ilk yıkaması yapılır. Hastaya bu bölgeyi nasıl yıkaması gerektiği gösterilir. Ekim alanının 4-5 gün, her gün bir kez yıkanması gerekir. Hasta ilk yıkamadan sonraki yıkamaları evde kendi yapacaktır.

Ekim yapılan hastalarımızın ileride takip amacı ile bize 6. ayda ve 1. yılın sonunda fotoğraf göndermelerini rica ediyoruz.

Bu konuda hemen, şu an doktorunuza canlı ve görüntülü olarak danışabilirsiniz. Siteye girdiğiniz cihazda (bilgisayar, tablet, telefon) Skype programı kurulu ise yukarıdaki resime (linke) tıklayarak Op. Dr. Oytun İdil ile görüntülü görüşebilirsiniz.. Web sitemize akıllı telefonunuzdan ulaşıyorsanız aşağıdaki resme (linke) tıklayarak hemen, şu an Dr. Oytun İdil'i telefondan arayabilirsiniz..

İdil Hair Transplant