Bıyık ekimi genellikle sakal ekimi ile birlikte yapılır. En sık gereken kısım, bıyıkların sakal bölgesi ile birleştiği dudakların iki yanıdır.

Bıyık ekimi genellikle sakal ekimi ile birlikte yapılır. Özellikleri saç ve tabii ki sakal ekimi ile aynıdır. Ekim planlanırken sınırları iyi çizilmeli, gereksiz derecede yüksek yada yanlara uzanan ekim yapılmamalıdır.

Ekilen kök sayısı az olduğundan saç ekimleri gibi uzun sürmez.

Bıyık ekiminde FUE yöntemi de, FUT yöntemi de uygulanabilir. Kökler enseden klasik donör sahadan alınır ve kanalların açılmasından sonra ekim yapılacak alana ekilir. Klasik saç ekimindeki gibi tüm saçların kesilmesi gerekmez. Sadece enseden kök alınacak yerin traşlanması yeterlidir. Kökler enseden alınırken şerit şeklinde cilt parçası ile alınırsa buna FUT, kökler tek tek alınırsa buna FUE denir. FUE tekniği ile kökler tek tek alındığında bıyık bölgesine en uygun kökleri seçip alma imkanı vardır. Böylece ekim yapılacak bölgeye en uyumlu kökler alınır ve ekimin doğal görünmesi sağlanır.

Bu konuda hemen, şu an doktorunuza canlı ve görüntülü olarak danışabilirsiniz. Siteye girdiğiniz cihazda (bilgisayar, tablet, telefon) Skype programı kurulu ise yukarıdaki resime (linke) tıklayarak Op. Dr. Oytun İdil ile görüşebilirsiniz..

Ekilen kök sayısı az olsa da ücret belli bir seviyenin altına düşmez, çünkü her ekimde açılan tek kullanımlık steril malzemeler bu ekimde de açılıp kullanılır. Bu malzemelerle ister 5000 kök ekilsin, ister 300 kök ekilsin, masrafı olan malzemelerdir. Bu yüzden ekim kısa sürse bile belli bir ücret miktarının altına düşülemez.

Ekimden sonra hastaya ekim ile ilgili operasyon notu, istirahat raporu, ekimden sonra dikkat etmesi gerekenlerin yazılı olduğu bir broşür, kullanması önerilen ilaçlar, serumlar ve şampuanların bulunduğu bir paket verilir. Bu ürünlerin kullanımı tek tek hastaya öğretilir. Bu ürünlerin kullanımı hastaya verdiğimiz broşürde de ayrıntılı bir şekilde yazmaktadır.

Ekimden 2 gün sonra hasta kontrole gelir ve ekim bölgesinin ilk yıkaması yapılır. Hastaya bu bölgeyi nasıl yıkaması gerektiği gösterilir. Ekim alanının 4-5 gün, her gün bir kez yıkanması gerekir. Hasta ilk yıkamadan sonraki yıkamaları evde kendi yapacaktır.

Ekim yapılan hastalarımızın ileride takip amacı ile bize 6. ayda ve 1. yılın sonunda fotoğraf göndermelerini rica ediyoruz.

Bu konuda hemen, şu an doktorunuza canlı ve görüntülü olarak danışabilirsiniz. Siteye girdiğiniz cihazda (bilgisayar, tablet, telefon) Skype programı kurulu ise yukarıdaki resime (linke) tıklayarak Op. Dr. Oytun İdil ile görüntülü görüşebilirsiniz.. Web sitemize akıllı telefonunuzdan ulaşıyorsanız aşağıdaki resme (linke) tıklayarak hemen, şu an Dr. Oytun İdil'i telefondan arayabilirsiniz..

İdil Hair Transplant